Есенно– зимния период е времето на настинките, вирусите и грипа. Защо точно тогава се увеличава заболяемостта?
Това се дължи на приема :
- Приемаме повече алкохол от обикновено
- Лягаме си по-късно от обикновено .
- Движим се по-малко от обикновено, а това са все неща, които отслабват естествената имунна защита на тялото.
Ето защо за да намалите риска от заболеваемост е добре да сте умерени със сладкото и алкохола , да спите и да се движите достатъчно.
Ние ви съветваме през зимния сезон да наблегнете на противогрипните храни , а именно : чесън, джинджифил и куркума.
Чесън
Всички знаем от деца, че през зимата е добре да се яде чесън, за да се разболяваме по-малко. Tова народно знание е доказано и научно. Доказано е също, че хората , които приемат чесън са много по-малко податливи на вируси от останалите, а дори ако се разболеят, се възстановявали значително по-бързо. Чесъна е уникален при настинки и вируси , което се дължи на биологично активната му съставка – алицин. На него се приписват анитмикробните, антивирусни и антигъбични свойства . Ето защо през зимата определено е добре да включваме повече чесън в менюто си.
Куркума
Свойствата на куркумата също са подробно проучвани и изследвани като безспорно най-значимото ѝ свойство се дължи на способността на активната ѝ съставка куркумин да спира възпалителните процеси в организма. Куркумата може да се използва, за да подпомага овладяването на всякакви възпалителни процеси. Един от най-добрите начини да се приема куркума, е под формата на напитка от мляко, куркума и черен пипер. Млякото, независимо дали е животинско или растително, подпомага усвояването на куркумина, а черният пипер действа като катализатор. Освен всичко останало, напитката е вкусна и помага за отпускане преди лягане.
Джинджифил
Друг популярен корен, на който се приписват антивъзпалителни свойства е джинджифилът. Макар проучванията за него да са все още непълни и противоречиви, онова което се знае от незапомнени времена, е че джинджифилът затопля тялото, пречи на натрупването на токсини и подпомага прочистването на лимфната система.
Чаят от джиндижфил е отлична опция за студените празнични дни. Освен под формата на чай, джинджифилът може да се добавя като подправка.
Моркови, куркума , чесън и джинджифил – изпробвана рецепта за имунната система:
Продукти:
8-10 моркова
3-4 обелени шайби джинджифил с дебелина около 0.5 см
1/3 чаша лешници
50 мл зехтин
3-4 клонки розмарин
сок от 1/2 лимон
1 ч.л. куркума
4 скалидки чесън
сол и пипер на вкус
Приготвяне:
Обелете и нарежете морковите на пръчици. Застелете тава с хартия за печене, разпръснете морковите, наръсете със зехтин, черен пипер, малко сол и клонките розмарин. Печете в предварително загрята на 180С фурна около 40 минути.
Смесете всички продукти в кухненски робот и пасирайте до желаната консистенция.

И макар горната рецепта да не може да ви гарантира, че грипът ще ви подмине, със сигурност обаче редовното и присъствие ще намали риска от нежелани зимни неразположения и ще обогати трапезата ви. Опитайте я с настъпването на по студено време
За силен имунитет е билковата, натурална тинктура Имунно за пиене в комбинация с обезболяващ спрей за гърло Херба Ангин.
Натурална билкова тинктура Имунно съдържа три от най– силните билки за имунната система : черен бъз, корен от астрагал и черен орех. С тази комбинация вирусите и бактерийте ще са далеч от вас . И тъй като всички болестотворни организми влизат в тялото но по въздушно– капков път ви препоръчваме всекидневно впръскване на устата със спрей Херба Ангин. Той съдържа пчелен клей, коприва, смрадлика, джинджифил и черен орех , които дори и с впръскване ще укрепят и зашитят имунната система през зимните месеци. За да се възползвате от пакет ” Здрав имунитет” намален от 74.40 на 59,50 лв до неделя, поръчайте от тук сега: https://badizdrav.eu/shop/promo-packs/promo-paket-zdrav-imunitet/
Ако тази статия ви е била полезна, споделете я с ваши приятели и близки, за да може повече хора да са здрави и правилно да се грижат за своята имунна система през зимата.
Бъдете здрави!
С любов : Венера Василева
и екипа на Хелт Агейн